You are currently viewing Lankytini objektai Egipte: Luksoro šventykla

Lankytini objektai Egipte: Luksoro šventykla

Jei kelionių metu likimo valia atsidūrėte seniausiame istorijos ir magijos mieste – Luksore, tuomet klausimą, ką aplankyti Egipte, galima laikyti išspręstu. Žinoma, tai yra didinga Luksoro šventykla – monumentali religinė struktūra, pastatyta XIV a.

Šventykla stebina formų tobulumu ir harmonija, ypač kai suvokiate šio istorinio paminklo senoviškumo laipsnį. Vienos didžiausių Egipto šventyklų bendras ilgis yra apie 260 metrų, o masyvūs trapecijos formos bokštai – pilonai, puošiantys įėjimą, siekia 20 metrų aukščio ir 70 metrų ilgio.

Šventykla buvo pastatyta valdančio faraono Amenhotepo III įsakymu, kuris paskyrė ją saulės dievui Amon-Ra, jo žmonai Mut ir jų sūnui Khonsui. Senovėje prie įėjimo į šventyklą stovėjo 6 didžiulės faraono Ramzio II statulos, tačiau tik dvi iš jų išliko iki šių dienų. Čia taip pat galite pasigrožėti didžiuliu 25 metrų obelisku, nutapytu freskomis. Iš pradžių jų buvo du, tačiau vienas iš jų buvo padovanotas Prancūzijai valdovo Mohamedo Ali įsakymu 1819 m.

Daugelį amžių ši šventykla stovėjo padengta smėliu, ir tik XIX amžiaus viduryje prasidėjo kasinėjimai. Pažymėtina, kad kasinėjimai tęsiasi iki šiol, o archeologai ir toliau randa naujų šventyklos komplekso dalių.