You are currently viewing Lankytini objektai Egipte: Sinajaus kalnas

Lankytini objektai Egipte: Sinajaus kalnas

Egipte yra viena įdomi vieta, turinti tūkstantmečių istoriją. Šios vietos reikšmė pastaruoju metu šiek tiek išblėso, atsižvelgiant į populiarias Egipto lankytinas vietas, tokias kaip Gizos piramidės ar Šarm el Šeicho kurortas. Sinajaus kalnas, esantis Sinajaus pusiasalyje, turbūt pirmas dalykas, kurį reikia aplankyti Egipte tiems, kurie domisi vietinėmis šventovėmis.

Sinajaus kalnas, dar žinomas kaip Mozės kalnas, yra vieta, susijusi su viena Biblijos istorija. Manoma, kad būtent čia pranašas Mozė gavo dešimt Viešpaties įsakymų ir perdavė juos savo tautai. Kadangi ši istorija egzistuoja ne tik krikščionybėje, žydų ir islamo religijos taip pat laikosi šių įsakymų.

Todėl čia, kalno viršūnėje, 2285 m aukštyje, kiekviena iš šių religijų turi savo šventyklą. Taip pat yra koplyčia, skirta Trejybei, ir maždaug tokio pat dydžio mečetė, o žydai parodys kelią į urvą, kuris, pasak legendos, 40 dienų tarnavo Mozei kaip prieglobstis, kol jis bendravo su Dievu. .

Piligriminė kelionė į Mozės kalno (Sinajaus) viršūnę tęsiasi tūkstantmečius – čia melsdavosi pati Bizantijos imperatorė Helena. Pasak legendos, jos įsakymu buvo įkurta Degančio krūmo koplyčia.