You are currently viewing Lankytini objektai Turkijoje: Topkapi rūmai

Lankytini objektai Turkijoje: Topkapi rūmai

Topkapi rūmai yra didelis muziejus Turkijos Stambulo miesto Fatih rajono rytuose. XV – XVI amžiuose ji buvo pagrindinė Osmanų sultonų rezidencija ir administracinė būstinė.

Beveik visos ekskursijos Stambule apima apsilankymą šioje vietoje. Pagrindinė sultonų rezidencija 4 šimtmečius, Topkapi rūmai buvo prieglobstis 25 Osmanų imperijos sultonams. Jis buvo pastatytas XV amžiuje sultonui Mehmedui II. XVI amžiaus viduryje Suleimanas I, Roksolanos prašymu, pastatė haremą moterims su vaikais. Viduryje pastatyti Dolmabahce rūmai tapo sultono rezidencija.

Šis muziejus kaip muziejus buvo atidarytas 1923 m. Turkijos ir Osmanų politiko bei reformatoriaus Ataturko įsakymu.

Išorinius rūmus reprezentuoja oficialūs ir visuomeniniai pastatai. Viduje yra privačios sultono patalpos. Pirmame kieme yra Senovės Rytų muziejus, Archeologijos muziejus ir plytelių paviljonas. Iš antrojo kiemo galite patekti į Haremą ir vidinį iždą.

Pro laimės vartus jie patenka į trečiąjį kiemą su asmeninėmis sultono ir Sosto kambario kameromis. Čia taip pat yra Ahmedo II biblioteka ir Šventosios mantijos paviljonas. Nuostabus vaizdas į Bosforą ir Auksinį ragą atsiveria iš Ketvirtojo kiemo, kuriame yra parkai, pavėsinės, baseinai ir plytelėmis kloti paviljonai.